O pierwszym konkursie w ramach programu Bardzo Młoda Kultura w województwie warmińsko-mazurskim, pisałam ponad rok wcześniej. Teraz mamy drugą edycję. Wczoraj (18 maja 2017 r.) Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (CEIK) ogłosiło Konkurs Wędrowna Akademia Kultury 2017 dla projektów pierwszorocznych, otwarty dla wszystkich uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego. W regulaminie są też informacje dotyczące zakończonego już konkursu dla kontynuatorów projektów realizowanych w ramach pierwszej edycji. Nie pisałam o nim, bowiem wszyscy uczestnicy, którzy mogli w nim brać udział otrzymali zaproszenie drogą mailową.

Celem konkursu jest propagowanie
współdziałania pomiędzy podmiotami ze sfery kultury i
sfery edukacji w realizowaniu przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej, a także wspieranie tego rodzaju współpracy. Generalnie organizatorzy chcą sprawić, aby przedstawiciele kultury i edukacji lepiej i efektywniej ze sobą współpracowali. Dlatego proponowane projekty muszą zakładać partnerską współpracę przedstawicieli tych sfer. Dla przykładu, jeżeli aplikującym jest nauczyciel, to jego partnerem
powinna być osoba reprezentująca instytucje kultury, podmiot prywatny
lub organizację pozarządową zajmującą się kulturą. Jeżeli aplikującą
jest przedstawiciel instytucji kultury, to jego partnerem powinien być
nauczyciel itd. Jak bardzo pracownicy Waszej biblioteki są z nią zżyci, żeby zechcieli przygotować i złożyć osobiście swój projekt do takiego konkursu? Jak bardzo Wasza Biblioteka wspiera swoich pracowników, żeby zachciała poprzeć ich prywatne pomysły?
Jury konkursowe wybierze laureatów pierwszego etapu konkursu. Drugi etap konkursu obejmuje:
- obowiązkowy udział w warsztatach - terminy do wyboru:
- 10 czerwca 2017 r. – godz. 11:00 – 19:00 - w Olsztynie,
- 12 i 14 czerwca 2017 r. – godz. 17:00 – 21:00 - w Olsztynie,
- 20-21 czerwca 2017 r. – godz. 16:00 – 20:00 - w Ełku
- dopracowanie zgłoszonych przez siebie projektów z uwzględnieniem rekomendacji udzielonych przez przedstawicieli CEIK-u.,
- złożenie do 25 czerwca 2017 r. rozszerzonego opisu projektu (formularz aplikacyjny stanowiący załącznik 2 do regulaminu) oraz deklaracji podmiotu prawnego (np. instytucja, organizacja) o wsparciu uczestnika konkursu w realizacji projektu. To z tym podmiotem zapewne zostanie podpisana umowa o dofinansowanie, jeżeli projekt zostanie wybrany przez jury.
Projekty muszą być realizowane na terenie województwa
warmińsko-mazurskiego i trwać co najmniej 3 miesiące, ale nie dłużej niż
do 10 listopada 2017 r. Projekty powinny być poprzedzone przeprowadzoną
diagnozą potrzeb, aby odpowiadały na realne, sprawdzone przez
uczestnika konkursu potrzeby/deficyty grup, do których skierowany jest
projekt.
Informacje podałam za stroną CEIK-u.
Jednym z projektów realizowanych w pierwszej edycji Wędrownej Akademii Kultury był autorski projekt Pauliny Kalinowskiej "Książka żyje... Naprawdę!", który realizowano w Morągu. Można przeczytać o tej akcji (i obejrzeć zdjęcia):
- na stronie http://ksiazka-zyje.tk/podsumowanie/,
- na blogu MBP w Morągu: http://ksiazka-zyje.tk/,
- posłuchać w Telewizji Morąg: https://www.youtube.com/watch?v=M2pVAJ9oHA8
Jestem pod wrażeniem Voldemorta...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz