O autorach

Nie zmieniam poniższych zapisów, bo prawie przez 3 lata były aktualne. Od maja jestem w innym dziele WBP i zabrano mi możliwość codziennego wyszukiwania informacji przydatnych w pracach projektowych oraz informowania o nich na bieżąco. Nadal zajmuję się projektami, ale w pracy dorywczo a prywatnie nie na blogu. Przez jakiś czas zostawię otwarty blog, bo umieszczone tu informacje mogą się jeszcze przydać wielu osobom, nawet, jeśli nie będę ich aktualizować. Może się spotkamy przy jakimś projekcie?

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie od 1997 r. wymyślam, przygotowuję, realizuję i wspieram projekty. Prowadzę też szkolenia nt. pracy metodą projektu i pozyskiwania środków na realizację działań w bibliotekach i z bibliotekami. W trakcie tych szkoleń często padają pytania o dobre przykłady projektów bibliotecznych, różne źródła finansowania i o szkolenia z tego zakresu.  Informacje z tej dziedziny zmieniają się bardzo dynamicznie.  Wysyłałam je często mailami do bibliotek w naszym województwie. Żeby ograniczyć zapełnianie skrzynek pocztowych naszych partnerów postanowiłam udostępniać te informacje w formie bloga. Każdy sam może zdecydować, czy zechce go odwiedzać, zasubskrybować, czy podać swój mail, by otrzymywać wszystkie nowe posty.

Niektóre projekty są łatwe do przystosowania w konkretnych lokalnych warunkach. Przy odpowiednim nakładzie pracy mają duże szanse na zdobycie źródeł finansowania.
Zainteresowane biblioteki, organizacje i osoby zapraszamy do współpracy i proszę o kontakt pisemny, telefoniczny bądź pocztą elektroniczną na adres:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie

ul. 1 Maja 5
10-117 Olsztyn
tel. (89) 524 90 42
tel./fax (89) 524 90 31
e-mail: elam@wbp.olsztyn.pl
więcej o naszych projektach: http://www.wbp.olsztyn.pl/programy
 
lub
 
Fundacja To My
  tel. +48 606 838 546
e-mail: fundacjatomy@gmail.com
fundacjatomy.pl
planeta-zk.pl 
MamBoGram.pl/
Bloguje:
Elżbieta Maruszczak
główny specjalista ds. opracowywania i wdrażania projektów
starszy kustosz w dziale Analiz i Współpracy w Regionie
w WBP w Olsztynie
Wiceprezes do spraw projektowych Fundacji To My

Czekam na kolejne informacje - zapraszam do współpracy :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza