niedziela, 31 lipca 2016

Edukacja globalna – 2016. Regranting dla organizacji pozarządowych


Do 12 sierpnia 2016 r. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jst, spółdzielnie socjalne, spółki i niepubliczne szkoły wyższe mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów na ten sam temat (edukacja globalna - EG*) w konkursie Edukacja globalna  – 2016. Regranting dla organizacji pozarządowych organizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. 

Organizatorzy oczekują na projekty edukacyjne kierowane do mieszkańców miejscowości poniżej 500 tys. mieszkańców – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży szkolnej i rodziców, nauczycieli,  kadry akademickiej i studentów, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych. Zadania należy planować do realizacji między 12 września 2016 r. a 30 listopada 2016 r. Trzeba zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 10% wartości projektu - finansowy, rzeczowy lub w postaci pracy wolontariuszy.

Wnioski należy składać wypełniając w języku polskim odpowiedni formularz w elektronicznym generatorze wniosków dostępnym pod adresem formularze.fed.org.pl. Trzeba wybrać formularz odpowiadający jednej z dwóch ścieżek grantowych:
  • ścieżka A - dla organizacji doświadczonych w EG – dotacje od 20 000 PLN do 35 000 PLN,
  • ścieżka B - dla organizacji bez doświadczenia w EG lub z niewielkim doświadczeniem – dotacje do 8 000 PLN
Informację o konkursie znalazłam na stronie Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Więcej szczegółów znajdziecie w serwisie Fundacji Edukacja Dla Demokracji. Znajdziecie tam między innymi:
Dodatkowe pytania można zadawać mailowo: globalna@fed.org.pl

* Dla potrzeb niniejszego konkursu przez „edukację globalną” rozumie się działania edukacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa i nawiązujące do problemów i wyzwań rozwojowych na świecie. Jest to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza ich zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności globalnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz