Dzisiaj będzie o dwóch bibliotecznych projektach, w których ważną rolę odgrywają rowery i o potencjalnym źródle finansowania jednego z nich.
Autorzy pierwszego pomysłu szukają wsparcia (Waszych głosów) w konkursie Banku BPH "Zmieniaj świat wokół siebie". Inicjatywa, któa zbierze najwięcej głosów zostanie dofinansowana kwotą 40 000 zł.
W skrócie:
Zgłaszający przesyła do Organizatora, przy pomocy formularza rejestracyjnego, swój Projekt wraz z uwzględnieniem: nazwy organizacji pozarządowej, która zgłasza Projekt; nazwy Projektu z opisem; wizualizacji graficznej Projektu; budżetu zawierającego wykonanie Projektu i wycenę materiałów, z których Projekt zostanie stworzony; oraz zgody na umieszczenie Projektu na stronie Make Life Fair: www.facebook.com/BankBPHpoprostufair. Z głaszający zobowiązany jest również do przesłania na adres Organizatora wersji papierowej zgłoszenia z podpisem osób uprawnionych do reprezentowania
Zgłaszającego. To już trzecia edycja programu. Zapewne można się spodziewać kolejnych. W tej edycji Projekty można było zgłąszać w maju.Głosowanie zakończy się 21 czerwca 2016 r.
Zgłaszającego. To już trzecia edycja programu. Zapewne można się spodziewać kolejnych. W tej edycji Projekty można było zgłąszać w maju.Głosowanie zakończy się 21 czerwca 2016 r.
Na facebookowej stronie akcji znajdziecie między innymi:
- Krótki opis inicjatywy BPH,
- Zasady konkursu Zmieniaj świat wokół siebie,
- Formularz zgłoszeniowy.
Strona programu BPH: http://www.zmieniajswiat.pl/.
Poniżej 2 pomysły z rowerami:
- Odjazdowa Biblioteka w Łodzi

Organizatorzy proszą o Wasze głosy na Odjazdową Bibliotekę w Łodzi w ramach opisanego powyżej programu "Zmieniaj świat wokół siebie".
Informacje znalazłam w poście Pauliny Milewskiej na Facebooku w grupie Biblio.
Pod tym adresem znajdziecie opis Odjazdowej Biblioteki w Łodzi w ramach programu Banku BPH "Zmieniaj świat na lepsze".
- Lublin: społeczna wypożyczalnia rowerów transportowych

Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego – Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Ten pierwszy rower jest wypożyczany w ramach pilotażu. Jeżeli mieszkańcy będą z niego korzystali, biblioteka planuje następne. Może w przy innych filiach bibliotecznych?
System Roweru Miejskiego w Lublinie to już 90 wypożyczalni z 900 rowerami (zwykłymi w odróżnieniu od transportowych). Według artykułu w Wiadomościach onet.pl korzysta z niego już 58 tysięcy osób.
Informację podałam za postem Bożeny Milanowskiej na Facebooku w grupie Biblio. Przeczytacie o nim też w Wiadomościach onet.pl. oraz na stronie lublinrowerem.pl. Z tej ostatniej pochodzi zdjęcie.
Mnie przydałyby się jeszcze lekcje jazdy takim rowerem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz