O poprzednim naborze do programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Równać szanse" pisałam w styczniu. Obecnie trwa kolejny konkurs - wnioski można składać do 25 października 2016 r. do godziny 12:00. O dotacje do 8 500 zł mogą się ubiegać wnioskodawcy z terenów
wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców:
- organizacje pozarządowe,
- miejskie i gminne domy kultury,
- miejskie i gminne biblioteki,
- nieformalne grupy dorosłych, które w momencie składania wniosku zadeklarują założenie (do końca realizacji projektu) lokalnej organizacji pozarządowej, która będzie kontynuowała działania podjęte w ramach projektu.
Organizatorzy oczekują ofert zadań, które przyczynią się do wyrównania szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Dlatego dofinansowane projekty powinny rozwijać u młodych ludzi umiejętności społeczne.
Czas realizacji każdego projektu należy zaplanować na co najmniej 6 miesięcy w okresie między 1 lutego i 31 sierpnia 2017 r. Warto zapewnić też wkład własny w wysokości co najmniej 20% wartości projektu, bo takie oferty będą lepiej oceniane.
Czas realizacji każdego projektu należy zaplanować na co najmniej 6 miesięcy w okresie między 1 lutego i 31 sierpnia 2017 r. Warto zapewnić też wkład własny w wysokości co najmniej 20% wartości projektu, bo takie oferty będą lepiej oceniane.
Planowane działania muszą być skierowane do młodych ludzi (13-19 lat) ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców. Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób. W projektach nie mogą brać udziału uczniowie szkół podstawowych.
Każdy projekt powinien prowadzić do widocznego i szybkiego rozwoju następujących umiejętności u młodych ludzi:
- wykorzystania tego, co może im sprzyjać,
- zjednywania sobie innych.
Najlepsze projekty powinny również rozwijać wśród lokalnych organizacji, grup nieformalnych i instytucji pozaszkolnych następujące umiejętności:
- trafnego rozpoznawania problemów, potrzeb i możliwości danej społeczności,
- zdobywania partnerów do realizacji przedsięwzięć.
Zasady konkursu określają dokładniej wymagania dotyczące planowanych działań młodzieży, tak aby stała się aktywnym twórcą, uczestnikiem i bezpośrednim realizatorem projektu.
Informacje znalazłam na stronie biblioteki.org. Więcej szczegółów o programie Równać Szanse 2016 - Regionalny Konkurs Grantowy znajdziecie na stronie programu. Są tam między innymi linki do dokumentów konkursowych:
- Zasady konkursu,
- Wzór formularza wniosku (do obejrzenia, bo trzeba je wypełniać online),
- Instrukcja - Jak złożyc wniosek,
- Kryteria oceny merytorycznej.
Znajdziecie tam też dane kontaktowe i adresy czterech Partnerów programu - lokalnych organizacji pozarządowych, które promują konkurs i udzielają informacji w swoich regionach:
- Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA - dotyczy województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego;
- Stowarzyszenie Instytut Zachodni - dotyczy województw: lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego;
- Fundacja Fundusz Lokalny SMK - dotyczy województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego;
- Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia - dotyczy województw: opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz