Ostatnio o konkursie dotyczącym edukacji globalnej pisałam w lipcu 2016 r.
Do 24 marca 2017 r. (do godziny 16:00) organizacje, stowarzyszenia jst, spółdzielnie socjalne i spółki (między innymi) mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów realizujących edukację globalną w miejscowościach do 500 tysięcy mieszkańców. Konkurs Edukacja globalna - 2017. Regranting dla organizacji pozarządowych realizuje Fundacja dla Demokracji (FED) w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP (MSZ).
Informacje znalazłam na stronie Eurodesk Polska. Więcej szczegółów podaje serwis Fudacji Edukacja dla Demogracji. Przed rozpoczęciem pisania wniosku aplikacyjnego należy poznać regulamin uczestnictwa w konkursie grantowym.
W kontekście konkursu edukacja globalna to działania edukacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa i nawiązujące do problemów i wyzwań rozwojowych na świecie. Ma uświadamiać istnienie zjawisk i współzależności globalnych. Ma przygotowywać odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Aktualne wyzwania globalne to między innymi:
- zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa na świecie,
- poprawa jakości życia w krajach globalnego Południa,
- ochrona praw człowieka,
- zapewnienie zrównoważonego rozwoju,
- budowanie partnerskich relacji gospodarczych i społecznych pomiędzy krajami globalnej Północy i globalnego Południa.
Odbiorcami projektów powinny być jedna lub kilka grup docelowych polskiego społeczeństwa z miejscowości do 500 tysięcy mieszkańców:
- dzieci, młodzież szkolna i rodzice,
- nauczyciele,
- kadra akademicka,
- studenci,
- pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych.
Wnioski o dofinansowanie należy wypełnić w języku polskim w internetowym generatorze wniosków dostępnym na stronie https://formularze.fed.org.pl/. Najpierw trzeba się tam zarejestrować, później zalogować i wybrać ścieżkę A lub ścieżkę B. Generalnie ścieżka A jest przeznaczona dla organizacji, które w ostatnich 3 latach realizowały projekty z zakresu edukacji globalnej na kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych. Szczegóły znajdziecie w punktach 2.2 i 2.3 regulaminu konkursu.
W ścieżce A można się starać o dofinansowanie od 20 000 żł do 25 000 zł,
W ścieżce B dofinansowanie może wynosić do 8 000 zł.
Należy zapewnić wkład własny - co najmniej 10% wartości projektu (finansowy, rzeczowy lub w postaci pracy wolontariuszy).
Projekty muszą zostać zrealizowane do 30 listopada 2017 r. (początek
działań: 2 maja 2017 r.). Zaleca się, aby podejmowane działania wpisywać
w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (20-26 listopada 2017 r.) i wiązać je z Celami zrównoważonego rozwoju.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz