piątek, 11 sierpnia 2017

FARE - granty i małe granty

Kiedy dzisiaj jechałam do pracy rowerem, wyminął mnie wóz wojskowy. Obejrzałam się za niecodziennym widokiem na spokojnej ulicy i pomyślałam: jakiś chłopiec ma zabawkę. Chwilę później jego śladem przejechały 2 czołgi, z jednego z nich wystawała głowa w hełmie. Na jakie zawody jechali?

Przy okazji myślałam o zbrojeniowej mocy języka: jeśli do grantów dodamy drugie "a" (po "n"), będzie można nimi zabijać.



Tygodnie akcji Football People mają na celu wspieranie innowacyjnych imprez sportowych i działań zapobiegających i zwalczających dyskryminację, a także kształtujących debatę na temat integracji społecznej, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Każdego roku w październiku Sieć FARE organizuje  Tygodnie akcji Football People, czyli serię wydarzeń, podczas których zawodnicy i zawodniczki, kluby, mniejszości etniczne, organizacje LGBT oraz aktywiści i aktywistki łączą swoje siły, aby zwalczać dyskryminację i celebrować różnorodność w piłce nożnej.


  • Football People Event Grants to granty (do 5 tys. euro) na organizację imprez odbywających się w ramach Tygodni Aktywności FARE, związanych z podnoszeniem świadomości o rasizmie i dyskryminacji towarzyszącej piłce nożnej. Trzeba zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 20% kosztów całego projektu.
Najbliższy Football People Action Week zaplanowano między 5 a 19 października 2017 r. W tym czasie muszą się odbyć wszystkie projekty finansowane w tym konkursie. Możecie poczytać o działaniach planowanych w Polsce. Wnioski o granty można składać do 3 września 2017 r. w formularzu online, który jest na dole strony farenet.org..

Informacje podałam za EuroDesk Polska. Informacje w języku angielskim znajdziecie na stronie farenet.org.



  • Małe granty Fare (Small grants - do 500 euro) mają na celu finansowanie działań realizowanych na poziomie lokalnym i regionalnym, w klubach i społecznościach lokalnych. Mają sprzyjać walce z dyskryminacją na stadionach i poza nimi w trakcie Football People Action Week.
Działania podejmowane w ramach akcji powinny koncentrować się na jednym lub kilku z poniższych priorytetów:
  • Uchodźcy - w tym azylanci i nielegalni imigranci
  • Mniejszości etniczne
  • Przeciwdziałanie homofobii
  • Równouprawnienie płci
  • Dyskryminacja lub wykluczenie instytucjonalne.
Wnioski należy składać do 10 września 2017 r.


Informacje podałam za EuroDesk Polska. Informacje w języku angielskim na stronie farenet.org.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz