piątek, 18 sierpnia 2017

Małe Wielkie Zmiany - konkurs dla innowatorów społecznych

Do 31 sierpnia 2017 r. można składać wnioski do projektu "Małe Wielkie Zmiany - sieć rozwoju innowacji społecznych" To już III tura naborów konkursowych. Ma być jeszcze jedna.

Projekt ma na celu wsparcie osób oddalonych od rynku pracy przez zastosowanie nowatorskich rozwiązań, które posłużą ich aktywizacji zawodowej. W ramach Inkubatora Innowacji Społecznych takie inicjatywy będą opracowywane, testowane, rozwijane i wspierane finansowo. Wybrane projekty zostaną przygotowane do wdrożenia na szeroką skalę.

Organizatorzy nie oczekują gotowych recept. W ramach projektu chcą przetestować kilkadziesiąt rozwiązań, a te, które sprawdzą się najlepiej, upowszechnić w całym kraju. Są otwarci na współpracę ze wszystkimi: osobami fizycznymi, jednostkami administracji publicznej, przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi czy grupami nieformalnymi.

Przysłane formularze aplikacyjne będą oceniane formalnie i merytorycznie.  Około 30 innowatorów zostanie zaproszonych do etapu rozmów rekrutacyjnych (telefonicznych) z Komisją Oceny Innowacji. Te rozmowy zadecydują o zakwalifikowaniu 15 najlepszych zgłoszeń do Inkubatora Innowacji Społecznych, a kolejne osoby znajdą się na liście rezerwowej. Wybrani innowatorzy społeczni otrzymają:
  • wsparcie merytoryczne - dedykowanych mentorów i specjalistów,
  • wsparcie finansowe - średnio 43 tys. zł i maksymalnie 100 tys. zł na testowanie innowacji
  • wsparcie organizacyjne i promocyjne.
Nie znalazłam informacji o konieczności zapewnienia wkładu własnego.
Przed wypełnianiem formularza aplikacyjnego warto poznać:


Informacje podałam za serwisem OCOP który kieruje do Zaproszenia do Inkubatora oraz za stroną Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Tam znajdziecie formularze rekrutacyjne do Inkubatora "Małe Wielkie Zmiany" oraz wyjaśnienia najważniejszych kwestii: kto może wziąć udział w naborze, o czym należy pamiętać przy uzupełnianiu formularza, co będzie brane pod uwagę podczas oceny i czego można się spodziewać później. Formularze zawierają instrukcje i podpowiedzi, które ułatwią ich wypełnienie:
Formularz w wersji elektronicznej powinien być przesłany jako dokument tekstowy (np. przygotowany w programie Word) bez konieczności skanowania podpisów. W tej formie należy go przesłać pod adres tadeusz.mirski@spoldzielnie.org.

Prawidłowo wydrukowany i podpisany formularz w wersji papierowej należy dostarczyć w ciągu 5 dni kalendarzowych od przesłania wersji elektronicznej pod adres:

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych
ul. Górecka 115/1
61-475 Poznań

O przesłaniu formularza w terminie decyduje data jego wpłynięcia pod wskazany adres.
Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Mirski i Malwina Pokrywka:
tel. 61 887 11 66,
malwina@spoldzielnie.org.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz