wtorek, 7 listopada 2017

Bank Ambitnej Młodzieży - konkurs grantowy

Program Bank Ambitnej Młodzieży (BAM) wspiera rozwój grup młodzieży na płaszczyźnie społecznej, obywatelskiej i edukacyjnej. Chce uświadomić młodym ludziom, że ich własna przyszłość zależy od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej. Dzięki nim osoby młode mogą mieć też wpływ na przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego.


Fundacja Banku Zachodniego WBK wspiera inicjatywy realizowane w ramach następujących obszarów tematycznych:
  • rozwój i edukacja (głównie: udział w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych, organizacja warsztatów tematycznych, organizacja imprez edukacyjnych, szkoleń, konkursów, kursy dokształcające, inne działania),
  • aktywność gospodarcza, społeczna, obywatelska (głównie: warsztaty, projekty aktywizujące młodzież z małych miejscowości,  współpraca młodzieży z lokalnymi samorządami, organizacja debat, spotkań, szkoleń, kursy, szkolenia i inne),
  • kultura, historia i dziedzictwo narodowe (głównie: koncerty, wystawy, spotkania, gry terenowe, inscenizacje i rekonstrukcje historyczne,  tworzenie szkolnych izb pamięci, upamiętniające bohaterów naszych czasów konkursy historyczne i inne).
Granty (maksymalnie 10 tysięcy złotych) są przyznawane tylko instytucjom lub organizacjom społecznym o charakterze non profit, które posiadają osobowość prawną i zajmują się pracą z młodzieżą lub na rzecz młodzieży. Odbiorcami planowanych działań ma być młodzież od 13 do 26 roku życia (osoby, które ukończyły 13 rok życia i nie ukończyły 26 roku życia do 15 listopada 2017 r). Projekt może trwać najdłużej 12 miesięcy. Z dotacji nie można pokryć kosztów zarządzania projektem (koordynator, księgowość...), ale można opłacić specjalistów niezbędnych do realizacji projektu. Nie znalazłam informacji o konieczności zapewnienia wkładu własnego.
Organizacje/instytucje społeczne lub oświatowe posiadające osobowość prawną mogą składać wnioski o dofinansowanie na formularzu aplikacyjnym online  do 15 listopada 2017 r. Na początku trzeba będzie wybrać, czy wchodzimy do systemy jako Organizacja, Wolontariusz, czy Użytkownik.  Wcześniej należy się zapoznać z regulaminem konkursu. Warto też przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jest tam np. informacja, że Fundacja przygotowuje umowę darowizny, która przekazywana jest organizacji za pośrednictwem dyrektora oddziału Banku, który rekomendował daną organizację. Warto zapewne porozmawiać z dyrektorem najbliższego oddziału BZWBK i przedstawić mu Waszą propozycję.

Informacje podałam za serwisem EuroDesk Polska i stroną Fundacji BZWBP.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz