IKEA Foundation – międzynarodowa organizacja charytatywna IKEA przekazała już 45 milionów na długoterminowe projekty wspierając rozwój dzieci na świecie. Zauważają, że zabawa jest niezbędna dla dobrego samopoczucia i prawidłowego rozwoju
każdego dziecka. Podczas zabawy dzieci zdobywają ważne umiejętności społeczne, rozwijają się emocjonalnie i poznawczo. Jednak wiele dzieci na całym świecie nie ma warunków do
tego, by bawić się bezpiecznie i beztrosko. W konkursie Zabawa to poważana sprawa. Granty na wsparcie dzieci organizatorzy chcą wesprzeć tak zwane dzienne placówki dla dzieci oraz młodzieży. Szukają w tym obszarze innowacji oraz skuteczności, także w duchu edukacji.
W Konkursie mogą wziąć udział
- organizacje,
- stowarzyszenia,
- fundacje,
- instytucje
- i inne podmioty, które na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzą placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji, takie jak
- świetlice środowiskowe,
- ogniska
- czy kluby, w których znajdują pomoc młode osoby zagrożone ubóstwem, wykluczeniem społecznym, trudną sytuacją życiową,
- ale również świetlice szpitalne lub szkolne, które realizują ważne programy wsparcia lokalnych społeczności, w tym dzieci i ich rodzin.
Formularz zgłoszeniowy oraz podpisane oświadczenie uczestnika należy wysłać do 15 grudnia 2017 r. na adres: martyna.skibinska@b-better.pl. Uczestnicy konkursu opisują:
- propozycję programu edukacyjno-wychowawczego dla podopiecznych Placówki, do zrealizowania w okresie marzec - październik 2018 r.
- projekt remontu, odnowienia, modernizacji lub wyposażenia siedziby Placówki prowadzonej przez Uczestnika, do zrealizowania w okresie kwiecień - czerwiec 2018 r.
Komisja wyłoni maksymalnie 5 najciekawszych propozycji programu rozwojowego dla
podopiecznych placówek i przyzna granty na ich realizacje oraz na
konieczny remont, odnowienie lub wyposażenie budynku. Łączna wartość tych nagród to 200 000 zł.
Jak się ma ten konkurs do organizacji i bibliotek? Organizacje mogą prowadzić wspomniane placówki dzienne a biblioteki partnerować przy tworzeniu i prowadzeniu programów edukacyjno-wychowawczych tych placówek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz