Spotkaliście się w pracy z żądaniami wykonywania pewnych zadań w czasie prywatnym? Czy takie wymagania przekazywano Wam wprost, czy między wierszami?
Komisja Europejska przeznaczyła 10 milionów euro na konkurs w Programie na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI). Ma on wesprzeć 5-7 projektów w zakresie innowacji społecznych w obszarze godzenia życia zawodowego z prywatnym (reconciliation work and private life). Wnioski można składać do 18 kwietnia 2018 r. Zgłaszane propozycje mają trwać od 24 do 36 miesięcy i powinny się przyczynić do realizacji poniższych celów:
- opracowywanie, testowanie i / lub wdrażanie innowacyjnych
strategii równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w miejscu pracy,
sprzyjających większemu udziałowi kobiet w rynku pracy i lepszemu dzieleniu się obowiązkami opiekuńczymi między kobietami i mężczyznami; - opracowanie trwałych wielopoziomowych modeli partnerstwa, które ułatwiłyby wdrożenie innowacyjnych strategii równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w miejscu pracy;
- propagowanie wiedzy i dzielenie się doświadczeniami między różnymi państwami członkowskimi i / lub przedsiębiorstwami już wdrażającymi udane strategie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, z silnym naciskiem na wyzwania stojące przed kobietami na rynku pracy oraz konieczność zaangażowania większej liczby mężczyzn w obowiązki związane z opieką;
- ułatwienie dostępu do zindywidualizowanych informacji na temat praw i uprawnień do ochrony socjalnej;
- ułatwienie mobilności zawodowej i geograficznej ludności aktywnej zawodowo;
- wspieranie modernizacji systemów ochrony socjalnej umożliwiających im reagowanie na takie wyzwania, jak digitalizacja,zmieniający się świat pracy, starzenie się społeczeństwa i zdolność do wytrzymania szoków gospodarczych.
Oferty mogą składać tylko konsorcja składające się z co najmniej trzech podmiotów:
- lider musi być podmiotem publicznym,
- przynajmniej jeden partner musi być organizacją partnerów społecznych (poziom europejski, krajowy, regionalny, lokalny),
- co najmniej jeden partner musi być z kraju innego niż UE a mogącego wziąć udział w Programie EaSI (tj. Islandia, Norwegia, Albania, FYRoM, Czarnogóra, Serbia, Turcja).
Wnioskodawcy muszą zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 20% całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu.
Informacje podałam za Internetowym Serwisem Organizacji Pozarządowych Olsztyna. Dokumenty projektowe znajdziecie (w języku angielskim, a niektóre też po niemiecku i francusku) na stronie Komisji Europejskiej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz