Od 1 do 20 maja 2018 r. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach konkursu Młodzież solidarna w działaniu (nr POWR.01.04.00-IP.03-00-001/18). Zgłaszane projekty powinny dotyczyć zdobywania i doskonalenia przez osoby młode (od 15 do 29 roku życia) umiejętności społecznie ważnych na rynku pracy. Zatem projekty powinny być kierowane do młodych, których kompetencje społeczne wymagają rozwoju z perspektywy potrzeb i wymogów rynku pracy, w szczególności do tych, którzy dotąd nie byli aktywni lub też tylko w małym stopniu angażowali się w aktywności inne niż obowiązkowe. Projekty powinny ich angażować w aktywność społeczną, wolontariat, by przy tej okazji rozwijali swoje kompetencje społeczne.
- działalność organizacji pozarządowych na rzecz wspólnot lokalnych,
- działalność w podmiotach reprezentujących młodzież,
- działalność młodzieży w centrach młodzieżowych, funkcjonujących na bazie podmiotów będących Beneficjentami konkursu, itp., zapewniających wsparcie lokalowe, doradcze, szkoleniowe młodzieży, młodzieżowych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych,
- wolontariat.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przewidziało na ten konkurs 20 milionów zł. Średni koszt na uczestnika nie może przekroczyć 5 000 zł, ale nie ma kwot minimalnych ani maksymalnych, o które można wnioskować na jeden projekt. Wnioskodawca musi zapewnić wkład własny co najmniej równy 3% wartości projektu. Projekty powinny trwać nie dłużej niż 24 miesiące. Okres wsparcia konkretnego uczestnika może trwać od 6 do 10 miesięcy.
Wnioski - za pośrednictwem systemu SOWA - mogą składać:
- organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
- federacje lub związki organizacji pozarządowych,
- partnerzy społeczni zgodnie z definicją przyjętą w PO WER,
- jednostki samorządu terytorialnego oraz ich jednostki organizacyjne,
- ogólnopolskie stowarzyszenia i związki jednostek samorządu terytorialnego.
Dodatkowe warunki, jakie muszą spełnić wnioskodawcy (liderzy i partnerzy) są opisane na stronach 14- 19 regulaminu konkursu.
IOK to Instytucja Organizaująca Konkurs, czyli Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w MRPiPS, zastrzegło sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie konkursu w trakcie trwania konkursu. W związku z tym warto przeglądać informacje zamieszczane na stronach internetowych:
Informacje podałam za serwisem EuroDesk Polska i stroną Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój. Tam znajdziecie dokumenty konkursowe, w tym:
- regulamin konkursu,
- wzór wniosku o dofinansowanie projektu,
- wzór umowy,
- zestawienie standardu i cen rynkowych wybranych wydatków,
- wzór karty oceny merytorycznej wniosku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz