Do 21 marca 2018 r. można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach programu Maria Skłodowska-Curie (MCSA: Maria Sklodowska-Curie Action). To element filaru pod nazwą „Doskonała baza naukowa” (Excellent Science)
programu ramowego UE Horyzont 2020 na rzecz badań i innowacji oraz
wspierania rozwoju kariery zawodowej i szkoleń pracowników naukowych.
Program jest skierowany do instytucji działających w obszarze badań i innowacji, tj. uczelni, instytutów badawczych i przedsiębiorstw oraz innych organizacji sektora B+R zainteresowanych
rozwijaniem zasobów ludzkich poprzez:
- (1) przyjmowanie naukowców z całego świata,
- (2) wysyłanie pracowników naukowych do placówek zagranicznych oraz
- (3) wymianę personelu naukowego, technicznego i zarządzającego pomiędzy instytucjami partnerskimi biorącymi udział w projekcie.
- (4) dla indywidualnych naukowców możliwość prowadzenia badań i udziału w szkoleniach, zarówno w sektorze akademickim jak i pozaakademickim, rozwijających wiedzę badawczą i umiejętności wspierające rozwój ich kariery zawodowej.
Konkursy trwające albo planowane jeszcze na rok 2018:
- Wymiana pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami deadline 21 marca 2018 r. do godziny 17:00 - (Research and Innovation Staff Exchanges - RISE): międzynarodowa i międzysektorowa współpraca poprzez wspieranie mobilności krótkoterminowych pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami na wszystkich szczeblach kariery, od najniższych do najwyższych, w tym również personelu administracyjnego i technicznego;
- Indywidualne granty badawczo-szkoleniowe deadline 12 września 2018 r. do godziny 17:00 - (Individual Fellowships - IF); wsparcie dla doświadczonych naukowców realizujących mobilność międzynarodową, opcjonalnie w sektorze pozaakademickim, wsparcie dla mobilności naukowców w Europie i poza jej granicami oraz zapewnienie pomocy w przyciąganiu najlepszych badaczy z zagranicy by chcieli pracować w UE;
- Dofinansowanie regionalnych, krajowych i międzynarodowych programów deadline 27 września 2018 r. do godziny 17:00 (Trans-national co-operation among Marie Skłodowska-Curie National Contact Points), dzielenie się dobrymi praktykami i podnoszenie ogólnego poziomu wsparcia dla wnioskodawców, z uwzględnieniem ich różnorodności.
Informacje podałam za serwisem EuroDesk Polska i za stroną Programów Badawczych UE Krajowego Punktu Kontaktowego. Po szczegółowe informacje należy się zwracać do Krajowego Punktu Kontaktowgoo Programów Badawczych UE.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz