piątek, 13 kwietnia 2018

Europejski Konkurs Innowacji Społecznych

Do 27 kwietnia 2018 r. (do godziny 12:00 czasu brukselskiego) można zgłaszać swoje innowacyjne pomysły na na projekty, produkty, usługi oraz modele biznesowe adresowane do młodych ludzi do Europejskiego Konkursu Innowacji Społecznych. Hasło tegorocznej edycji konkursu to "Re: Think local". 

Organizatorzy oczekują zgłoszeń (indywidualnych lub grupowych) innowatorów społecznych, przedsiębiorców, studentów, projektantów, specjalistów od IT, edukatorów oraz wszystkich, którzy swoimi działaniami chcieliby zmienić świat. Czekają na inicjatywy, które:
  • wykorzystując nowe technologie stworzą młodym ludziom możliwości rozwoju w ich społecznościach lokalnych,
  • ułatwią młodym zakładanie innowacyjnych przedsiębiorstw czerpiących z lokalnych zasobów,
  • pozwolą młodym ludziom zdobywać doświadczenie i kompetencje,
  • dostarczą rozwiązań, które wpłyną na jakość życia młodych, ich stabilność finansową i sytuację zawodową,
  • zapewnią im dostęp do informacji, porad i doradztwa,
  • stworzą podwaliny długoterminowych projektów, które zaowocują stworzeniem nowych miejsc pracy oraz wpłyną na kariery zawodowe młodych ludzi.
Jury wybierze 30 najlepszych zgłoszeń i zaprosi ich autorów na trzydniowe warsztaty z ekspertami (16-18 lipca 2018 r). Trzy najciekawsze projekty otrzymają po 50 000 euro na wdrożenie.

Konkurs jest otwarty dla kandydatów z państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych z programem "Horyzont 2020".

Formularz zgłoszeniowy online można wypełniać fragmentami i zapisywać wersję roboczą po to, by wrócić do niej później. Trzeba w nim przedstawić swój pomysł. Wcześniej należy się zapoznać (w języku angielskim) z zasadami konkursu (11 stron w pliku PDF) oraz oraz krótkim programem wsparcia mentorskiego. Warto też przeczytać odpowiedzi na często zadawane pytania (strony w pliku PDF) oraz oraz program wsparcia mentorskiego.  

Zgłoszenia będą oceniane na podstawie kryteriów:
  •     innowacja 40%,
  •     wpływ 20%,
  •     zrównoważony rozwój 25%,
  •     skala 15%.
 
Informacje podałam za serwisem EuroDesk Polska oraz stroną eusic.challenges.org.
Pytania można zgłaszać mailowo: info@socialinnovationprize.eu.




To już chyba nie wszędzie jest innowacja, ale na pewno nadal przyjemne działanie społeczne. Jeśli masz zbędną książkę i będziesz w kwietniu 2018 r. w Warszawie, Krakowie albo we Wrocławiu - zajrzyj do jednej z kawiarni sieci Green Caffè Nero. Zostaw książkę i ciesz się wybraną przez siebie kawą. To akcja "kawa za książkę". Informację podałam za artykułem z Good Books. Joanna B. wspomina tam również o akcji "kawa w prezencie". Już kilka razy zainteresowała mnie książka, którą gdzieś w przelocie przejrzałam. Później znajdowałam ją w bibliotece albo w Legimi. Dziękuję MBP w Ostródzie, że mogę korzystać z tej możliwości i czekam, kiedy moja macierzysta biblioteka udostępni taką usługę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz