czwartek, 26 listopada 2015

eTwinning – spotkanie dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Krajowe seminarium kontaktowym programu e-Twinning odbędzie się 11-12 grudnia 2015 r. w Warszawie. Seminarium skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów pracujących w gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych: ogólnokształcących i zawodowych. Zapisywać się można do 30 listopada 2015 r.
Seminarium odbędzie się w języku polskim. Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium każdy uczestnik przystąpi do nowego projektu* eTwinning realizowanego przez polskie szkoły.
10_lat_eTwinningW trakcie seminarium uczestnicy będą mogli przystąpić do realizacji projektu eTwinning z inną polską szkołą. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich nauczycieli pracujących w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych (ogólnokształcących i zawodowych), którzy nie mają jeszcze doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Przed przesłaniem formularza zgłoszeniowego należy dokonać rejestracji w programie, która odbywa się w dwóch etapach. 
  • najpierw trzeba uzupełnić formularz wstępny ;
  • później trzeba odebrać e-mail z odnośnikiem (linkiem) i dokończyć rejestrację poprzez zalogowanie się na platformie eTwinning Live.
 Po rejestracji w programie można już uzupełnić formularz zgłoszeniowy.
Organizatorzy zapewniają: udział w warsztatach, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Warszawy – nocleg w pokoju dwuosobowym. Dodatkowo, osoby przyjeżdżające komunikacją publiczną z miejscowości położonych w odległości powyżej 50 km od Warszawy mogą otrzymać zwrot kosztów podróży.


Szkoda tylko, że nie przyjmują bibliotekarzy, którzy nie są jednocześnie nauczycielami. Może byłby to sposób na zacieśnienie współpracy między kulturą i oświatą. Ostatnio w niejednym programie grantowym jest na to zapotrzebowanie.
Wcześniej przeczytałam o spotkaniu na stronie EuroDesk Polska
* Projekt eTwinning to projekt edukacyjny realizowany między co najmniej dwiema szkołami przez Internet na specjalnej platformie (TwinSpace), do której dostęp mają również uczniowie. Tematykę projektu ustalają nauczyciele między sobą. Znajomość platformy nie jest wymagana - zapewniamy warsztaty szkoleniowe z obsługi tej platformy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz