czwartek, 19 listopada 2015

Zalecamy ostrożność

Tak apelują autorzy  Portalu Funduszy Europejskich w wiadomości pt. "Bezpłatna informacja o Funduszach Europejskich w Punktach i na stronach www". Zalecana ostrożność dotyczy ofert odpłatnych wzorów dokumentów czy publikacji poświęconych Funduszom Europejskim. 

Zachęcają do skorzystania z powszechnie dostępnych bezpłatnych materiałów informacyjnych. Polecają również udział w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych na temat perspektywy 2014-2020, które organizują Punkty Informacyjne oraz instytucje wdrażające środki unijne w całej Polsce.

 W artykule podawane są  wskazówki na temat:
  • Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich,
  • bezpłatnej informacji w Punktach i na stronach www,
  • szkoleń i konferencji,
  • adresów Punktów,
  • stron www.
Większość informacji na tren temat znajdziecie na  Portalu Funduszy Europejskich.  
W przypadku dużych projektów, szczególnie inwestycyjnych, kiedy instytucja czy organizacja muszą przygotować studium wykonalności projektu razem z analizą finansowo-ekonomiczną, niezbędni stają się specjaliści, którzy potrafią takie dokumenty wykonać. Rzadko która biblioteka zatrudnia księgową, która zechce, potrafi i ma czas się tym zająć. Już samo planowanie przepływów finansowych nie jest ich codziennością. Warto jednak kontrolować materiały, które dostajemy od wykonawców. Nam się na przykład zdarzyło, że na okładce studium było zdjęcie innego budynku, niż ten, o którego przebudowie była mowa w tym dokumencie. A później były kolejne błędy, których poprawianie zajęło nam sporo czasu.

W kolejnym artykule "Punkty Informacyjne radzą" znajdziemy rozwinięty temat korzystania z bezpłatnych konsultacji w najbliższym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Jest 77 takich Punktów na terenie całego kraju. W bieżącym (37) numerze Biuletynu Fundusze Europejskie w Polsce (s. 38-39) na pytania czytelników odpowiada Agnieszka Pogorzelska z Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Odpowiedź na jedno z nich zawarto we wspomnianym artykule. A było to takie pytanie:
"Jestem pracownikiem domu kultury. Jakie dofinansowanie może otrzymać instytucja kultury, która chciałaby się rozwijać?"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz