piątek, 29 grudnia 2017

Dotacje z Instytutu Szwedzkiego - seed funding

Do 13 lutego 2018 r. można składać wnioski o dofinansowanie przygotowania projektów (seed funding / finansowanie zalążkowe), które wpisują się w cele Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego. Instytut Szwedzki może wesprzeć projekty, które posiadają szwedzkiego partnera wiodącego kwotą od 100 tys. do 500 tys. koron szwedzkich, czyli do ponad 200 tys. zł. Główny wnioskodawca musi mieć siedzibę w Szwecji. Projekt powinien obejmować podmioty z co najmniej 3 kwalifikowalnych krajów. Niektóre dokumenty są w języku angielskim, inne w szwedzkim. Sam wniosek należy wypełnić w języku angielskim. Projekt powinien się rozpocząć między 1 czerwca a 1 listopada 2018 r. i trwa nie dłużej niż 18 miesięcy.

Finansowanie może być przeznaczone na innowacyjne projekty z takimi celami, jak:
  • przeprowadzenie pilotażowego badania w ramach przygotowań do bardziej zaawansowanego projektu w regionie Morza Bałtyckiego,
  • tworzenie nowych sieci,
  • rozszerzenie i wzmacnianie istniejących sieci,
  • przygotowanie wniosku aplikacyjnego do któregoś z unijnych programów,
  • inicjowanie i rozwijanie współpracy z krajami UE i spoza UE,
  • współpraca z już realizowanymi projektami transgranicznymi.

Planowane projekty powinny się przyczyniać do zrównoważonego rozwoju gospodarczego, środowiskowego lub społecznego w regionie Morza Bałtyckiego. Instytut Szwedzki oczekuje, z szwedzkie organizacje będą rozwiązywały ponadnarodowe problemy (wyzwania określone w strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego) wspólnie z organizacjami z krajów regionu Morza Bałtyckiego i krajów Partnerstwa Wschodniego w sposób, który stworzy podwaliny do trwałych więzi partnerskich w regionie.

Wnioski należy składać online w sposób wyjaśniony w punkcie 3 (zob. rysunek powyżej). Dokumenty konkursowe znajdziecie po rozwinięciu punktu 2. Wśród nich są:

Informacje podałam za Serwisem Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa oraz za stroną Instytutu Szwedzkiego. Na tej ostatniej znajdziecie informacje w języku angielskim. Dodatkowe pytania możecie kierować na adresy podane na dole tego serwisu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz