W środę 23 listopada 2016 r. o godzinie 12.00 czasu brukselskiego upłynie termin składania wniosków do obszaru grantowego Projekty Współpracy Europejskiej komponentu Kultura w programie Kreatywna Europa.
Dokumenty aplikacyjne znajdziecie na stronie EACEA (Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Sektora Audiowizualnego oraz Kultury). Zaproszenie do składania wniosków możecie przeczytać także w języku polskim.
Wspierane maja być w szczególności projekty niekomercyjne. Mogą wspierać np.:
- transnarodową mobilność artystów,
- działania na rzecz pozyskiwania odbiorców,
- promowanie kreatywności,
- innowacyjnych podejść do twórczości,
- pomoc w integracji uchodźców w UE poprzez promowanie i współtworzenie działań kulturalnych i audiowizualnych w Europie istotnych dla tej konkretnej grupy docelowej.
- A. transnarodowa mobilność,
- B. pozyskiwanie odbiorców,
- C.1. budowanie potencjału - digitalizacja,
- C.2. budowanie potencjału - nowe modele biznesowe,
- C.2. budowanie potencjału - edukacja i szkolenia.
Wnioskodawcy muszą zaznaczyć maksymalnie trzy z pięciu (jak wyżej) priorytetów, które są najistotniejsze dla ich projektu i wymienić je w kolejności tego znaczenia. W projekcie należy opisać uzasadnioną strategię i szczegółowy plan sposobu wdrożenia jednego lub kilku (zaznaczonych) priorytetów.
Wnioski można składać w jednej z dwóch kategorii:
- Kategoria 1 - projekty współpracy na mniejszą skalę - czyli projekty:
- w których będzie co najmniej 3 partnerów (jednym z nich jest wnioskodawca) z trzech różnych krajów. Kraje te muszą uczestniczyć w podprogramie Kultura programu Kreatywna Europa.Więcej szczegółów znajdziecie w zaproszeniu;
- w przypadku których wnioskuje się o dotację UE nie przekraczającą 200 000 euro, stanowiącą maksymalnie 60% kosztów kwalifikowalnych w budżecie (to oznacza konieczność zapewnienia wkładu własnego w wysokości co najmniej 40% kosztów kwalifikowalnych);
- Kategoria 2 - projekty współpracy na większą skalę - czyli projekty:
- w których będzie co najmniej 6 partnerów (jednym z nich jest wnioskodawca i jego kraj) z sześciu różnych krajów. Kraje te muszą uczestniczyć w podprogramie Kultura programu Kreatywna Europa.Więcej szczegółów znajdziecie w zaproszeniu;
- w przypadku których wnioskuje się o dotację UE nie przekraczającą 2 000 000 euro, stanowiącą maksymalnie 50% kosztów kwalifikowalnych w budżecie (to oznacza konieczność zapewnienia wkładu własnego w wysokości co najmniej 50% kosztów kwalifikowalnych).
Projekty mogą trwać maksymalnie 48 miesięcy. Kierownik projektu (wnioskodawca) musi zawrzeć umowy o współpracy z partnerami. Wnioski o dofinansowanie projektów będą oceniane według 4 głównych kryteriów:
- istotność - w stosunku do celów i priorytetów programu (maksymalnie 30 punktów),
- jakość treści i działań (maksymalnie 30 punktów),
- komunikacja i rozpowszechnianie (maksymalnie 20 punktów),
- jakość partnerstwa (maksymalnie 20 punktów).
Informacje podałam za serwisem Kreatywnej Europy. Więcej szczegółów (w języku angielskim), w tym dokumenty aplikacyjne znajdziecie na stronie EACEA. Niektóre dokumenty są dostępne też w językach francuskim i niemieckim.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz