Fundacja Rozwoju Dobre Życie przygotowała publikację "Aktywne metody pracy z młodzieżą", w której Aleksandra Chodasz zredagowała dobre praktyki, wskazówki i ćwiczenia z takich obszarów jak:
- działalność młodzieżowych rad na Islandii;
- storytelling, czyli opowiadanie historii, jako metoda, która daje olbrzymie możliwości nawiązania głębokiego kontaktu z drugim człowiekiem, a także uczenia się i dzielenia doświadczeniem;
- drama stosowana, teatr forum, teatr edukacyjny i teatr ze społecznością, które tworząc przestrzeń do wchodzenia w role uwrażliwiają i pomagają rozwijać kompetencje interpersonalne;
- coaching, w tym wiele ćwiczeń, które umożliwiają spotkanie z samym sobą, własnym potencjałem i potrzebami oraz dają szansę pokierowania osobistym rozwojem;
- tutoring w pracy z zespołami młodzieżowymi realizującymi własne inicjatywy;
- Open Space jako wyjątkowy sposób prowadzenia efektywnych dyskusji;
- wyniki ewaluacji projektu "Zaloguj się do działania” – dowód pozytywnych zmian zachodzących dzięki nieformalnej edukacji młodzieży z wykorzystaniem aktywnych metod.
W ten sposób zaczyna się jeden z artykułów w tej książce:
My ludzie jesteśmy naprawdę fascynujący. Posiadamy wiele umiejętności i rozległą wiedzę. Przepełnia nas kreatywność i intuicja, mamy potencjał tworzenia dobra na świecie. Jednak (...)
Ten artykuł to "Opowieści dające siłę" podpisane przez Sigurborg Kr. Hannesdottir.
Informacje podałam za Platformą Kultury. Są tam też linki do filmików zachęcających do skorzystania z publikacji. Można ją pobrać ze strony dobrezycie.org/publikacje. Na tej stronie można znaleźć więcej publikacji Fundacji Rozwoju Dobre Życie.
Więcej informacji o publikacji "Aktywne metody pracy z młodzieżą znajdziecie na na stronie: http://dobrezycie.org/dzialam/publikacja.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz