czwartek, 26 maja 2016

Konkurs przedsiębiorczości obywatelskiej młodzieży i Nagroda Światowego Szczytu Młodzieży

Konkurs przedsiębiorczości obywatelskiej młodzieży
 
 
Do 30 czerwca 2016 r. młodzi ludzie (15-35 lat) mogą wysyłać w języku angielskim swoje zgłoszenia do konkursu, którego celem jest wyróżnienie nowatorskich projektów społecznych i idei, mogących się przyczynić do realizacji jednego lub kilku Celów Zrównoważonego Rozwoju, wyznaczonych przez Narody Zjednoczone.
 
 Po zarejestrowaniu się można uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach online, które pokazują, jak stworzyć projekt przedsiębiorczości od podstaw, ale też wykorzystują techniki i metody do przekształcenia pomysłów biznesowych w pełni rozwiniętą koncepcję, do poprawy modelu biznesowego.
 
Do konkursu można zgłosić własne pomysły na to jak osiągnąć pozytywne zmiany dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 9 października 2016 r. podczas szczytu Przedsiębiorczości w Berlinie


Nagrody (certyfikaty, medale, wyróżnienia) są przyznawane w dwóch kategoriach:
  • Najlepsze pomysły - innowacyjne pomysły i plany, które może zrealizować uczestnik konkursu albo ktoś inny,
  • Najlepszy projekt - już istniejące przedsiębiorstwo, które może się wykazać pozytywnym wpływem społecznym.
Zwiastun konkursu znalazłam na stronie EuroDesk Polska. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konkursu.




Nagroda Światowego Szczytu Młodzieży


Do 15 lipca 2016 r. młodzi programiści i przedsiębiorcy cyfrowi (poniżej 30 roku życia*) mogą wysyłać swoje zgłoszenia do konkursu The World Summit Youth Award (WSYA). Konkurs promuje najlepsze praktyki, które – przy wykorzystaniu internetu i aplikacji mobilnych – przyczyniają się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), określonych przez Narody Zjednoczone.
Aplikacje, portale internetowe i pozostałe projekty – ukończone po 1 stycznia 2014 r. - powinny dotyczyć jednego z następujących tematów:
  •   walki z ubóstwem, głodem i chorobami;
  •   powszechnego dostępu do edukacji;
  •   upełnoprawnienia kobiet;
  •   zielonej gospodarki i zmian klimatycznych;
  •   cyfrowego pokolenia;
  •   innowacji służących SDGs.
Są dwa sposoby uczestniczenia w konkursie:
  • można być nominowanym przez krajowego ambasadora konkursu lub zwycięzcę z poprzednich lat  - wtedy od razu przechodzi się do drugiego (globalnego) etapu.
  • można złożyć swój projekt online do bazy Youthaward - najlepsze propozycje w każdej kategorii przejdą do drugiego etapu.
Zwycięskie dzieło będzie mogło być zaprezentowane podczas ceremonii wręczania Nagrody Światowego Szczytu Młodzieży.
Informacje podałam za platformą EuroDesk Polska. Więcej szczegółów (w języku angielskim) znajdziecie na stronie Youth Award. Mobilne skarby - wspierające lokalne treści o globalnym znaczeniu - oceniane są najpierw na poziomie krajowym, skąd wybrane po wstępnej selekcji przechodzą do etapu globalnego. Czterdziestu autorów, których wybierze jury będzie miało szansę zaprezentować swoje produkty podczas Globalnego Kongresu w Abu Dhabi. Podczas tego wydarzenia eksperci, liderzy branżowi i przedstawiciele rządu będą omawiali innowacje związane z mobilnymi treściami.

* urodzeni 1 stycznia 1986 r. albo później

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz