sobota, 21 stycznia 2017

Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2017

Do 14 marca 2017 r. do godziny 12:00 można składać wnioski do konkursu grantowego Równać Szanse 2017. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła nabór diagnoz do tego programu. Środki finansowe pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2017 r., a 30 listopada 2018 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Zgłaszane projekty powinny rozwijać umiejętności społeczne młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie (do 14 marca 2017 r.) wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikują się laureaci pierwszego etapu) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu. Wcześniej koordynatorzy z organizacji zaproszonych do drugiego etapu wezmą udział w 3-dniowym szkoleniu (od piątku do niedzieli).

Aby sfinansować swój projekt organizacja musi posiadać dodatkowe finansowanie (oprócz dotacji z programu "Równać Szanse") przynajmniej w wysokości 20% wartości projektu - z innych źródeł lub w formie wkładu własnego. Jako wkład własny rozumiane jest pokrycie części kosztów projektu w postaci przeznaczenia na ten cel środków finansowych pozostających w dyspozycji wnioskodawcy lub pozyskanych przez niego od innych sponsorów, jak również racjonalnie wyceniony wkład własny organizacji składającej wniosek w postaci pracy, udostępnienia lokalu, środków transportu itp).

Formularz aplikacyjny, zasady i szczegółowe kryteria oceny zostaną udostępnione organizacjom w momencie kwalifikacji do drugiego etapu konkursu.


Informacje znalazłam na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Więcej szczegółów zawiera serwis programu Równać Szanse. Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego należy przeczytać instrukcję postępowania z Panelem wnioskodawcy oraz zapoznać się z pozostałą dokumentacją konkursową:


Organizatorzy zaplanowali 5 jednodniowych szkoleń i 2 webinaria: "Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?":
  • 11 lutego 2017 r. szkolenia w Łodzi i w Poznaniu, zgłoszenia do 3 lutego 2017 r. do godziny 12:00;
  • 18 lutego 2017 r. szkolenia w Krakowie i w Gdańsku, zgłoszenia do 10 lutego 2017 r. do godziny 12:00;
  • 25 lutego 2017 r. szkolenie w Warszawie, zgłoszenia do 10 lutego 2017 r. do godziny 12:00.
Na szkolenia można się zgłaszać wysyłając wypełniony elektroniczny formularz.
  • webinarium 1 lutego 2017 r. Informacja zawierająca adres do transmisji na żywo pojawi się na stronie www.rownacszanse.pl  na dwa dni przed szkoleniem;
  • webinarium 1 marca 2017 r. Informacja zawierająca adres do transmisji na żywo pojawi się na stronie www.rownacszanse.pl  na dwa dni przed szkoleniem

Podczas pracy nad diagnozą można skorzystać z poradnika: "Przepis na diagnozę, czyli poznaj młodych i środowisko lokalne" (okładkę widać powyżej).




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz