środa, 18 stycznia 2017

Portal dla kreatywnych


Coraz częściej znajduję sformułowania "sektor kreatywny", "branża kreatywna" albo podobne również w dokumentach dotyczących konkursów grantowych. W niektórych z nich biblioteki bywają zaliczane do sektora kreatywnego.



Portal Creative Tracks to angielskojęzyczna platforma współpracy sieci zrzeszających młodych przedsiębiorców, działających w sektorach kulturalnym i kreatywnym na całym świecie. Są tam m.in. informacje o różnego rodzaju ofertach i wydarzeniach, materiały szkoleniowe i publikacje. Organizatorzy portalu pod sformułowaniem "Młodzi kreatywni przedsiębiorcy (young creative entrepreneurs) rozumieją zarówno zaangażowanych operatorów z sektorów kultury i kreatywnego, jak młodych (do 40 lat) artystów działających w sferze sztuki/kultury/ biznesu, którzy pracują w organizacjach/instytucjach kultury i sztuki albo prowadzą własne inicjatywy, organizacje czy przedsiębiorstwa w tej sferze.


Informacje podałam za serwisem EuroDesk Polska.

Przy okazji czytania o ograniczeniach wiekowych, myślę sobie, że coraz wyższa staje się granica młodości, ale jednocześnie coraz niżej przesuwa się próg bycia seniorem. Kiedy ktoś się znajdzie w obszarze przygranicznym, zapewne sam musi/może zdecydować, po której stronie się czuje. Otwarte grupy/oganizacje/inicjatywy często traktują takie wytyczne orientacyjnie. Jednak w wytycznych konkursowych warto się przyjrzeć z uwagą tego typu ograniczeniom. Jeśli odbiorcami działań projektowych mają być osoby np. powyżej 6o roku życia, to warto móc w sprawozdaniu takie osoby wymienić. Inaczej ryzykujemy, że każą nam zwracać środki albo nie wypłacą ostatniej transzy w oczekiwanej przez nas wysokości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz