Do 1 marca 2017 r. szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców mogą się zgłaszać do IV edycji programu Europejski Uniwersytet Latający.
Celem programu jest zainteresowanie młodzieży tematyką
unijną oraz zwiększanie ich wiedzy w zakresie praktycznego wymiaru
członkostwa Polski w UE. W poprzednich trzech edycjach w programie
uczestniczyło 47 szkół. Organizatorzy - Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) - chcą wybrać w tym roku 15 szkół. O wyborze szkoły decydują: kolejność zgłoszenia oraz opis
działania, które szkoła podejmie, aby przygotować uczniów do lekcji.
W trakcie realizacji Programu prowadzona będzie strona internetowa z biblioteką materiałów pomocniczych, tekstów, filmów, wskazówek dla nauczycieli. CEO zapewni opiekę merytoryczną i metodyczną dyrektorowi/upoważnionemu nauczycielowi podczas przygotowania Szkoły do spotkania w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Udostępni także przestrzeń do publikacji rezultatów uczniowskich działań na stronie internetowej.
W każdej lekcji uczestniczy Ekspert/Ekspertka z TeamEurope,
których zadaniem jest merytoryczna prezentacja konkretnego, wybranego
przez szkołę tematu związanego z Unią Europejską, a także Animator/Animatorka,
którzy opowiedzą o wpływie Unii na jej codzienne wybory, prywatne i
zawodowe oraz poprowadzi w sposób interaktywny część spotkania.
Informacje podałam za w newsletterem Programu "Europa dla Obywateli". Szczegóły są na stronie Przedstawicielstwa w Polsce. Wśród nich znajdziecie warunki rekrutacji szkół i opis przebiegu lekcji. Zgłoszenia należy wysyłać poprzez internetowy formularz (po wcześniejszym zalogowaniu się) i poznaniu Regulaminu akcji.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz