W programie Kreatywna Europa biblioteki zaliczane są do sektora kreatywnego*.
Przypominam, że trwa właśnie nabór wniosków w ramach obszaru Projekty Współpracy Europejskiej w programie Kreatywna Europa. Wnioski można składać do 7 października 2015 r.
1 |Kompetencje medialne
2 | Dozwolony użytek edukacyjny
3 | Wspieranie digitalizacji
4 | Przejrzystość przepływów finansowych
5 | Sprawiedliwy mechanizm egzekwowania praw
6 | Zabezpieczenie społeczne twórców
Uzasadnienie oraz propozycje wprowadzenia w życie 6 postulatów dla kultury
przekazano komitetom wyborczym w związku z nadchodzącymi wyborami
do Parlamentu. Każdy z postulatów zostanie także omówiony na blogu Centrum Cyfrowego Projekt Polska.
Więcej informacji: http://centrumcyfrowe.pl/6-postulatow-dla-kultury/
* Informacja z Aneksu nr 1 (Glosariusz) do Przewodnika "Wsparcie dla projektów współpracy europejskiej" Podprogramu "Kultura" Kreatywnej Europy:
Sektory kultury i kreatywny (art. 2. rozporządzenia ustanawiającego program „Kreatywna Europa”): Sektory kultury i kreatywne oznaczają wszystkie sektory, których działalność opiera się na wartościach kulturowych i/lub artystycznych oraz innych formach wyrazu twórczego, niezależnie od tego czy ta działalność ma charakter rynkowy, czy teŜ nierynkowy i bez względu na rodzaj struktury, która nią zarządza, oraz bez względu na sposób jej finansowania. Działania te obejmują rozwój, tworzenie, produkcję, rozpowszechnianie i przechowywanie towarów i usług, które uosabiają ekspresję kulturową, artystyczną i inne formy wyrazu twórczego, a takŜe związane z tym funkcje takie jak edukacja i zarządzanie. Sektor kultury i kreatywny obejmuje architekturę, archiwa, biblioteki i muzea, rzemiosło artystyczne, sztuki audiowizualne (w tym film, telewizja, gry wideo i multimedia), materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe, projektowanie, festiwale, muzykę, literaturę, sztuki sceniczne, usługi wydawnicze, radio i sztuki wizualne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz