piątek, 11 września 2015

Najnowsza wersja* powoduje generowanie błędu

Narodowa Agencja udostępniła na stronie internetowej programu Erasmus + najnowsze formularze wniosków na termin 1 października 2015 r. w sektorze Młodzież. Formularze* dostępne są w dziale Wnioski eForm. Dotyczy konkursów:
  • Partnerstwa strategiczne w dziedzinie młodzieży deadline 1 października 2015 r.
  • Spotkanie młodych ludzi z osobami odpowiedzialnymi za wyznaczanie kierunków polityki w dziedzinach związanych z młodzieżą deadline 1 października 2015 r.

Przed złożeniem i wypełnieniem wniosku, beneficjenci powinni zapoznać się z informacjami znajdującymi się w zakładce „Jak złożyć wniosek” oraz w przewodniku do formularzy wniosków eForm na rok 2015 (wersja w j. angielskim i w j. polskim) opracowanym przez Komisję Europejską dla wszystkich akcji zdecentralizowanych w programie Erasmus +.



Już 24 września 2015 r. upływa termin składania wniosków w II rundzie konkursu „Mobilność z krajami partnerskimi” w zakresie wymiany studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego. Zainteresowani złożeniem wniosku  powinni się zapoznać z informacjami dostępnym w zakładce „Wnioski eForm w kategorii akcja 1, sektor Szkolnictwo wyższe, Konkurs wniosków 2015, runda II.  

*UWAGA!!!
Najnowsza wersja Programu Adobe Reader 2015.008 (15.8) powoduje generowanie błędu w formularzu wniosku, dlatego też do obsługi należy używać Adobe Reader w wersji 2015.007.




Stypendyści programu Erasmus+ nie będą płacić podatku od stypendium, które otrzymają na wyjazdy zagraniczne. Minister finansów Mateusz Szczurek podpisał właśnie rozporządzenie, dzięki któremu zostanie uregulowana kwestia płacenia podatków przez stypendystów najpopularniejszego unijnego programu edukacyjnego.Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.



Każdy wnioskodawca jest proszony we wniosku o przedstawienie swoich planów dotyczących działań upowszechniających. W przypadku gdy projekt zostanie wybrany do dofinansowania, beneficjent będzie zobowiązany do realizacji przedstawionych założeń. Dotyczy to nie tylko programu Erasmus +. Obok upowszechniania, które zdefiniowane jest jako rozprzestrzenianie na szeroką skale, beneficjent powinien również pamiętać o takich działaniach jak: definiowanie rezultatów, kreacja narzędzi upowszechniających, zapewnienie rezultatom trwałości oraz ewaluacja projektu.

Na stronie programu Erasmus + można się zapoznać z podstawowymi elementami upowszechniania. Ich prawidłowe zaplanowanie przyniesie realizatorom projektów wiele korzyści. 



Erasmus + to bardzo obszerny program. W tym zaproszeniu do składania wniosków w 2015 r. można się w skrócie  przyjrzeć podziałowi programu na działania, akcje, sektory/dziedziny i terminy składania wniosków.



Informacje o szkoleniach, warsztatach, spotkaniach informacyjnych, konferencjach, dniach otwartych i konsultacje dotyczące programu Erasmus+ we wrześniu i październiku 2015 r. można znaleźć tutaj.



Informacje podałam za stroną programu Erasmus+.

2 komentarze:

  1. Bardzo dobry wpis. Dużo nowych informacji znalazłem, które są przydatne dla mnie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się i dziękuję za komentarz. Takie uwagi powodują, że chce mi się dalej pisać :)

    OdpowiedzUsuń