Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
przyjęła nowy program priorytetowy, skierowany do osób indywidualnych,
stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Będzie można uzyskać dotację,
pokrywającą całość kosztów przedsięwzięcia - w konkursach do 2023 r. Terminy konkursów dopiero zostaną podane.
Treść programu można znaleźć TUTAJ.
Zobacz więcejInformacje podałam za newsletterem Centrum Organizacji Pozarządowych OCOP. Zdarza mi się słyszeć, że terminy (które też tutaj podaję) na składanie wniosków o dofinansowanie projektów są zbyt krótkie. Tymczasem zapowiedzi konkursów dotacyjnych są znane często wcześniej, niż w dniu otwarcia konkretnego konkursu. Jak informacje z dzisiejszego posta.Te konkursy dopiero będą. Nie znamy na razie wszystkich szczegółów, ale z czasem będzie ich więcej. Wiele źródeł powtarza się co roku, czasem 2 razy w roku albo nabór jest ciągły. W klasycznym podejściu projektowym, decyzja dotycząca źródła finansowania (czyli skąd weźmiemy pieniądze na to, co chcemy zrobić) powinna zapadać wtedy, kiedy już wiemy,co chcemy zrobić. Zatem w momencie ogłoszenia konkretnego konkursu (kiedy znane już są wszystkie szczegółowe wymagania grantodawców) możemy mieć przygotowaną koncepcję projektu albo nawet sam wniosek o dofinansowanie. Formularze wniosków w powtarzalnych konkursach zazwyczaj są podobne, jeśli nie takie same.Pod spodem link do zagadki dotyczącej kolejności wykonania działań projektowych. Powodzenia!http://LearningApps.org/watch?v=pkcymyx4301
Koordynator programu:
Małgorzata Sikora
malgorzata.sikora@nfosigw.gov.pl
malgorzata.sikora@nfosigw.gov.pl
Informacje w sprawach konkursu:
Wydział Edukacji Ekologicznej
Wydział Edukacji Ekologicznej
Sekretariat: 22 45 90 620
Puls Biznesu napisał o tym programie:
OdpowiedzUsuńhttp://pulsinnowacji.pb.pl/4269600,80597,eko-projekty-beda-dotowane
Z artykułu wynika, że pierwszy konkurs ma być ogłoszony we wrześniu, nabór byłby w październiku. Podano też takie informacje:
"W realizowanym do końca 2023 roku programie wnioski konkursowe mogą składać organizacje pozarządowe. Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji wynosi 400 tys. zł, minimalna - 150 tys. zł. Dofinansowanie w formie dotacji obejmuje do 100 proc. kosztów kwalifikowanych, ale na etapie składnia wniosku przedsięwzięcie musi obejmować nie mniej niż 15 lokalnych ekologicznych inicjatyw obywatelskich.
Taką lokalną inicjatywą obywatelską może stać się projekt zgłoszony przez osobę indywidualną, który uzyska poparcie co najmniej 5 mieszkańców gminy. Inicjatywy mogą także realizować organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, rady sołeckie, rady osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe."