Stowarzyszenie
Interkulturalni PL z Krakowa (http://www.interkulturalni.pl/) planuje 30 września 2015 r. w Olsztynie zorganizować szkolenie dla członków
i członkiń zaplecza politycznego w ramach projektu Hate Speech Alert,
który ma zapobiegać stosowaniu mowy nienawiści przez polityków i
dziennikarzy, tj. przez środowiska posiadające znaczący wpływ na kształtowanie
poglądów ogółu społeczeństwa i kreujące dyskurs publiczny.
Informacje i zgłoszenia: jadwiga.romanowska@interkulturalni.pl
Opis warsztatów i formularz zgłoszeniowy można pobrać pod tymi adresami:
Osoby prowadzące:
- Joanna Talewicz-Kwiatkowska - doktor antropologii kulturowej. Adiunkt w Instytucie Studiów Międzykulturowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracuje z Zakładem Kultur Mniejszości Narodowych Instytutu Kultury Europejskiej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie. Stypendystka programu rządu amerykańskiego International Leadership Visitor Program oraz programu Komisji Europejskiej Marie Curie Conferences and Training Courses – Multi- Disciplinary and Cross-National Approaches to Romany Studies – a Model for Europe. Autorka artykułów naukowych i popularno-naukowych poświęconych tematyce romskiej, mniejszości i wielokulturowości. Uczestniczka licznych krajowych i międzynarodowych konferencji i sympozjów, poświęconych zagadnieniom praw człowieka, mniejszości narodowych i etnicznych oraz dialogu międzykulturowego. Certyfikowana trenerka antydyskryminacyjna i kompetencji międzykulturowych- absolwentka Akademii Treningu Atnydyskryminacyjnego.
- Małgorzata Kołaczek – doktor nauk politycznych, wykłada w Instytucie Studiów Międzykulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Stypendystka programu Socrates/ Erasmus, grantu Marii Curie-Skłodowskiej Komisji Europejskiej Multi – Disciplinary and Cross-National Approaches to Romany Studies – a Model for Europe, International Leadership Visitor Program Departamentu Stanu USA, absolwentka studiów podyplomowych Public Relations w Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera w Krakowie. Od wielu lat współpracuje z organizacjami romskimi, pomagając w tworzeniu projektów edukacyjnych, kulturalnych i dofinansowanych z UE i budżetu państwa. Prowadzi także warsztaty i zajęcia ze studentami i studentkami oraz przedstawicielami i przedstawicielkami środowiska romskiego z zakresu m.in. historii i kultury Romów i Romek, public relations oraz pozyskiwania środków z UE. Uczestniczka wielu badań, dotyczących społeczności romskiej i grup mniejszościowych. Tłumaczka tekstów naukowych i popularno-naukowych.
Informacje podałam za stroną Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych OCOP.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz