Termin zakończenia I naboru wniosków do Programu Infrastruktura bibliotek 2016-2020 został przesunięty na 1 lutego 2016 roku. Mowa o Priorytecie 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa a zrobiono to po to, aby umożliwić wnioskodawcom pobranie ze strony GUS-u formularza K-03. O tym programie pisałam już wcześniej. Wtedy nie był jeszcze udostępniony wniosek wzorcowy.
Informacje te podano na stronie programu zarządzanego przez Instytut Książki. W tym samym miejscu ogłoszono, że drugi nabór zakończy się 1 marca 2016 r.
Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych ogłosiła Konkurs „Wspieranie działań archiwalnych 2016”, który ma na celu:
- ewidencjonowanie,
- przechowywanie,
- opracowanie,
- udostępnianie
- zabezpieczanie materiałów archiwalnych.
Wnioskinależy składać do NDAP do 29 lutego 2016 r. Pytania w sprawie konkursu można kierować na adres: dotacje@archiwa.gov.pl . Przed rozpoczęciem pracy nad wnioskiem i przed zadawaniem pytań warto się zapoznać z dokumentacją konkursu, która si znajduje na stronie NDAP, są to następujące dokumenty:
- Regulamin konkursu „Wspieranie działań archiwalnych 2016”
- Załącznik nr 1 do regulaminu - kosztorys oferty
- Załącznik nr 2 do regulaminu - oświadczenie w sprawie kwalifikowalności VAT
- Załącznik nr 3 do regulaminu - oświadczenie
- Ogłoszenie o konkursie „Wspieranie działań archiwalnych 2016”
- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty, umowy i sprawozdania
O przyznanie dotacji mogą się starać między innymi organizacje pozarządowe i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego (podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, z zastrzeżeniem postanowień regulaminu konkursu). Muszą posiadać i udowodnić prawa własności lub innego tytułu prawnego uprawniającego do dysponowania materiałami archiwalnymi, mającymi być przedmiotem realizacji zadań publicznych. Mogą wnioskować o wsparcie planowanego zadania kwotą od 3 tys zł do 300 tys. złotych. Wnioskodawca musi zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 10 % całkowitego kosztu projektu. Może to być wkład finansowy - ze środków własnych albo innych źródeł albo wkład rzeczowy. Ze środków NDAP (z dotacji) nie można zakupić środków trwałych. Działania trzeba prowadzić wyłącznie na terenie Polski i zakończyć do 30 października 2016 r. Te ostatnie dane znalazłam w Regulaminie konkursu. To jest pierwszy dokument (po ogłoszeniu konkursu), od którego warto zaczynać sprawdzanie, czy dane źródło finansowania może wspomóc nasze plany. Jest tam znacznie więcej bardzo istotnych szczegółów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz