poniedziałek, 11 stycznia 2016

Marketing w kulturze - konferencja w Gdańsku


Niedawno bibliotekarze wracali zadowoleni z (nie)konferencji kierunek - wizerunek zorganizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku na temat marketingi i PR. Niedługo znowu Gdańsk zaprasza na dyskusję o marketingu. 

Do 19 lutego 2016 r. można się zgłaszać na Ogólnopolską konferencję „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”, która będzie trwała w dniach 19-20 lutego 2016 r. również w Gdańsku. Tym razem inicjatorami spotkania są Instytut Kultury Miejskiej oraz Narodowe Centrum Kultury. Zapraszają przede wszystkim praktyków kultury, menedżerów public relations, menedżerów projektów i mediów społecznościowych oraz wszystkie inne osoby z instytucji kultury i organizacji pozarządowych zainteresowane tematem.W programie konferencji są: 
  • prelekcje, 
  • panele dyskusyjne, 
  • prezentacje studium przypadku, 
  • krótkie warsztaty oraz szkolenia praktyczne. 
Wśród prelegentów będą m.in. 
  • Jassie Hunt z Tate Modern i Victoria&Albert Museum w Londynie, 
  • Katarzyna Bik z Muzeum Narodowego w Krakowie
  • Agata Kwiecińska, rzeczniczka Konkursu Chopinowskiego 2015.
Dlaczego organizatorzy przygotowują tę konferencję?
"– Marketing i kultura nie zawsze wydają się oczywistym połączeniem, mimo że co raz częściej mówi się o dziele sztuki jako o produkcie, a o widzach jako o klientach. Nie chodzi jednak tylko o język. Prowadząc od wielu lat szkolenia i spotkania dla praktyków kultury, staramy się przekonywać, że bez dobrego, prostego i zrozumiałego komunikatu, jak również traktowania promocji, jako projektu kulturalnego, nie zdobędziemy zaangażowanych uczestników. Przede wszystkim nie też dotrzemy do ludzi, którzy nie znają naszych działań a tym bardziej do tych, którzy w ogóle nie mają jeszcze potrzeb korzystania z dóbr kultury – mówi Aleksandra Stańczuk – z Działu Komunikacji Narodowego Centrum Kultury" 

Informacje podałam za stronami EuroDesk Polska i Platforma Kultury.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Instytutu Kultury Miejskiej.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz