Podoba mi się takie podejście:
"– Zależy nam na otwieraniu instytucji kultury i udostępnianiu naszych zasobów. Z jednej strony realizujemy nasz autorski program działań i wydarzeń – z drugiej chcemy reagować na inicjatywy i potrzeby mieszkańców. Od początku współpracujemy z różnymi organizacjami – teraz zasady tej współpracy będą transparentne i mam nadzieję zaktywizują nowe osoby. Wartością jest nasze wsparcie merytoryczne – jako zespół mamy różne kompetencje i doświadczenia, którymi chcemy się dzielić – mówi Aleksandra Szymańska, dyrektor IKM." IKM to Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.
Wnioski na działania przyjmowane są w sposób ciągły – do 10 dnia każdego miesiąca, poprzedzającego ten, którego dotyczy działanie (np. na wydarzenie w lutym 2016 r. – do 10 stycznia 2016 r.). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.ikm.gda.pl/otwarty-ikm.
Wsparcie Instytutu Kultury Miejskiej polega na udostępnieniu przestrzeni sieni IKM w godzinach 10.00 – 22.00, udostępnieniu rzutnika, ekranu, siedzeń i stołów, termosów oraz kubków, współpracy z pracownikiem merytorycznym IKM, wsparciu finansowym (do 500 zł brutto) i umieszczeniu informacji o wydarzeniu w miesięcznej ulotce z programem Instytutu Kultury Miejskiej pod harmonogramem wydarzeń z cyklu otwarty IKM i zamieszczeniu informacji na stronie www.ikm.gda.pl/otwarty-ikm/.
Regulamin_programu ,zgoda na Otwarty IKM (wypełniają rodzice/opiekunowie osób poniżej 18 roku życia) i więcej informacji też znajdują się na wskazanej wcześniej stronie IKM.
Zgłoszenia do Programu przyjmuje Katarzyna Buczek pod adresem: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl. Na ten adres mailowy można również wysyłać prośby o konsultacje
lub wszelkie pytania związane z organizowanymi w ramach Programu
projektami.
Zgłoszenia można także składać
pisemnie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00
w sekretariacie IKM (ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk).
10 stycznia mamy dzisiaj i jest to niedziela. Można jeszcze wysłać wniosek na luty mailem, choć to zdecydowanie późna pora. Ale przecież już od jutra można tam pójść z propozycją zorganizowania wydarzenia w marcu.
Coraz więcej jest takich - transparentnie i nieodpłatnie otwartych przestrzeni dla ludzi, organizacji, instytucji. Chyba już kiedyś wspominałam o siedzibie PAŃSTWOMIASTO w Warszawie. Nie tak dawno pisałam o Trzech pokojach z kuchnią w Białołęce. Właściwie do każdej instytucji publicznej możemy pójść z propozycją współpracy i zapytaniem o udostępnienie miejsca. Jednak nie zawsze jesteśmy tam mile przyjmowaniu i obawa odrzucenia tłumi inicjatywy. Dlatego bardzo podobają mi się takie konkretne propozycje otwierające zasoby publiczne na publiczność właśnie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz