Doczytaj ten post do końca. Warto :)
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Proponuję wtedy wyjść z domu, tym bardziej, że to sobota, a dzień wcześniej (22 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Można wziąć udział choćby w jednej z czterech akcji, które są planowane na 23 kwietnia 2016 r.:
- Przystanek Książka w Gdańsku
Zaczytany tramwaj wyruszy o godz. 11:01 z pętli w Oliwie i będzie kursował na trasie: Gdańsk Oliwa – Gdańsk Siedlce do godz. 14:15. Na każdym przystanku tej trasy będziemy wręczać wyjątkowe niespodzianki i zapraszać do udziału w atrakcjach organizowanych w tramwaju. W programie m.in.: zabawy literackie, quizy i kalambury, fotobudka bibliofila oraz dostęp do darmowych e-booków.
Za udział w „Przystanku Książka” otrzymacie też 5 bookcoinów (za każde przysłane zdjęcie) w grze Planeta Zapomnianych Książek.
Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie Przystanku i na Facebooku Przystanku.
- Dzień Darmowej Wysyłki Książek na ceneo.pl.
23 kwietnia 2016 r. specjalnie oznaczone książki na tym portalu możemy otrzymać nie płacąc za wysyłkę. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj.
Informację o niej znalazłam na stronie kulturaonline.pl podczas przeglądania informacji o Raporcie Ceneo.pl: "Polak z nosem w powieści". Paulino, dziękuję :)
Z analizy ankiet, które wypełniali internauci wcale nie wynika, że Polacy (i nie tylko) czytają coraz mniej. Taki wniosek wypływał z raportu przygotowanego dla Biblioteki Narodowej. Pisałam o nim w poście Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 r.
Z raportu Ceneo wynika, że Polacy z roku na rok kupują coraz więcej książek i są w stanie przeznaczać na nie wyższe kwoty.
- Dzień Wolnej Sztuki
W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. od godziny 12:00 do 13:00 w 85 muzeach i galeriach w 37 miastach Polski odbędzie się szósta edycja muzealnej akcji Dzień Wolnej Sztuki. Przy eksponatach będą stały osoby, które zmotywują gości do głębszego
zastanowienia się nad dziełem i rozbudzą wśród nich dyskusje. Mają
oni uświadomić uczestnikom spotkania, że muzea można zwiedzać bez
żadnych kompleksów, a do oglądania sztuki nie jest potrzebna
specjalistyczna wiedza czy wykształcenie. Mogą oferować też dodatkowe atrakcje. Sprawdź, co będzie się działo w Twoim Muzeum.
"Podczas Dnia Wolnej Sztuki chcemy pokazać zwiedzającym, że każdy obiekt
ma coś do powiedzenia. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać
- czyli wpatrzeć" - mówi Zuzanna Stańska, organizatorka i
pomysłodawczyni akcji. - "W naszym codziennym życiu jesteśmy często
zagonieni, nie mamy czasu na refleksję. Dzień Wolnej Sztuki ma być
lekarstwem na ten pęd."
Informacje o tej akcji podałam za Platformą Kultury. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: Dnia Wolnej Sztuki oraz na Facebooku tej akcji.
- Planeta Zapomnianych Książek - Misja Dnia 23 kwietnia - Stukam do Sztuki - Stuknięta Sztuka
- Wyjdź z domu. Znajdź Sztukę, podejdź do niej blisko i zastukaj. Sfotografuj tak, by było widać do jakiej Sztuki stukasz. Wyślij do nas Twoje zdjęcie i napisz, jak odpowiedziała na Twoje stukanie. Możesz zastukać do Sztuki podczas którejś z wyżej wymienionych trzech imprez. Nie dotykaj tego, czego nie wolno dotykać.
- Jeśli nie możesz wyjść z domu - udostępnij informację o którejś z wymienionych tu czterech akcji albo o tym poście i wyślij do nas:
- zrzut lub zdjęcie z ekranu, jeśli to udostępnienie np. na Facebooku,
- Druga możliwość dla osób, które utkwią w tym dniu w jakimś budynku: znajdź Sztukę obok siebie i zastukaj do niej na tle widoku z okna. Sfotografuj - wyślij - napisz. Pamiętaj, że Literatura też może być Sztuką :)
- Jeśli 23 kwietnia będziesz bardzo zajęty - zrób zdjęcia wcześniej. Na pewno zdążysz je wysłać do północy tego dnia.
Dwaj gracze z Drużyny Olsztyna*, którzy przyślą do końca tego dnia najwięcej Stukniętej Sztuki otrzymają od nas nie tylko bookcoiny w grze Planeta ZK, ale też jedną z dwóch książek z obrazka. Wybiera autor większej liczby zaakceptowanych misji.
* Zapisać się do Drużyny Olsztyna może każdy o dowolnej porze klikając przycisk "Dołącz do grupy" na stronie Drużyny Olsztyna. Wcześniej trzeba się zarejestrować i zalogować do gry Planeta Zapomnianych Książek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz