poniedziałek, 18 maja 2015

Unia Europejska w pigułce

Z sieci można nieodpłatnie pobrać "Broszurę informacyjną o Unii Europejskiej - sieci, informacje, porady" wydaną przez Komisję Europejską. Znajdują się tam dane teleadresowe oraz krótkie opisy sieci informacyjnych UE i punktów informacyjnych działających w Polsce, prowadzonych przez polskie ministerstwa i inne podmioty.

W  publikacji znalazły się między innymi informacje w sprawie sieci Punktów Informacji Europejskiej - Europe Direct. Podaję też link do listy punktów Europe Direct w całej Polsce: http://ec.europa.eu/polska/information/network/europe_direct/index_pl.htm. W województwie warmińsko-mazurskim są w Olsztynie i w Olecku. Warto się nimi zainteresować, bo mogą wspierać finansowo niektóre działania bibliotek, jeśli zostaną zaakceptowane przez pracowników danego Punktu i Komisję Europejską. O dwóch takich projektach, które realizowała WBP w Olsztynie z partnerami napiszę już wkrótce.

W Broszurze są też krótko opisane Sieci obsługujące programy Unii Europejskiej z linkami do stron internetowych tych programów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz