środa, 10 lutego 2016

Granty podróżne

Co zrobić z młodymi ludźmi, których aktywnością jesteśmy zmęczeni? Wysłać w podróż. Jeśli nie mamy na to środków - wskazać im możliwość starania się o granty podróżne. Warto przy tym pamiętać, że jak wrócą bogatsi o nowe doświadczenia mogą być jeszcze bardziej aktywni albo skuteczni :)

Na stronie EuroDesk Polska podawane są informacje o różnych stypendiach. Dzisiaj napiszę o dwóch z nich organizowanych przez Europejski Parlament Młodzieży  razem z Fundacją Młoda Europa im. Heinza Schwarzkopfa. Na stronie poświęconej stypendiom znajdują się linki do informacji i formularzy aplikacyjnych.



  • Stypendia podróżne
Każdego roku Fundacja Młoda Europa im. Heinza Schwarzkopfa finansuje stypendia w wysokości 550 euro, przyznawane młodym ludziom w wieku 18-26 lat. 400 euro młody człowiek otrzymuje na początku podróży, 150 euro po sporządzeniu raportu. Stypendia mają umożliwić młodym ludziom odkrycie i przedyskutowanie różnych zagadnień społecznych i politycznych aktualnie występujących w kraju przyjmującym. Pod koniec każdego roku ogłaszany jest konkurs na najlepszy raport z podróży. Młodzi ludzie spoza Niemiec mogą otrzymać wsparcie tylko na podróże na terenie Niemiec. Powinni mieć również pewną znajomość języka niemieckiego.

Wnioski o stypendia podróżne można składać do 1 marca i 1 września każdego roku, około 8 tygodni przed planowanym początkiem podróży.Zasady i kontakt do Fundacji opisane są w języku angielskim na tej stronie. Wniosek o stypendium i raport musi być napisany w języku niemieckim lub angielskim.



  • InterRail
Grant InterRail umożliwia młodym ludziom darmowe podróżowanie pociągami po krajach europejskich, w tym Turcji, przez okres jednego miesiąca. W normalnej sprzedaży bilet InterRail tego typu kosztuje 442 euro. O grant InterRail mogą ubiegać się młodzi ludzie w wieku 17-25 lat, na stałe zamieszkujący w jednym z krajów Unii Europejskiej, Rosji lub Turcji przez okres co najmniej 6 miesięcy poprzedzający datę złożenia aplikacji.

Podróż musi mieć sprecyzowany temat badawczy, określony w języku angielskim lub niemieckim. Temat ten powinien zostać opisany w aplikacji. najpóźniej trzy miesiące po zakończeniu podróży, stypendysta jest zobowiązany do przedłożenia raportu zawierającego opis przedmiotu badań, odkrycia oraz refleksje na temat doświadczeń i wrażeń z podróży. Raport zostanie opublikowany przez Fundację. Wnioski można składać do 1 marca i 1 września każdego roku. Podróże mogą rozpocząć się najwcześniej 1 maja dla terminu marcowego i 15 listopada dla terminu wrześniowego. Więcej informacji


Pod tym adresem serwis EuroDesk Polska publikuje informacje o różnych grantach dotyczących stypendiów i staży. To dosyć długa lista.

Dzisiaj konsumuję KABANOS - Baleron w kartoflach pod keczupem i mam Kiełbie we łbie Mietka Szcześniaka i Mezo. Nie znalazłam linku do utworu w formie audio, więc podaję link do tekstu. Wygodnie jest pracować nad Muzoteką :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz