wtorek, 16 lutego 2016

Piętnasta edycja European Language Label


Moja koleżanka prowadziła świetne zajęcia językowe w bibliotece. Zachwycała swoje uczestniczki nieszablonowymi angażującymi ćwiczeniami. Sama je wymyślała albo czerpała z głębin swoich doświadczeń i wykształcenia. Nie miała opieki koordynatora i dlatego nie wiem, czy kwalifikuje się do konkursu ELL. Obecnie trwa piętnasta edycja European Language Label, czyli konkursu przeznaczonego dla instytucji i nauczycieli, którzy w dziedzinie nauki języków obcych szukają nowatorskich rozwiązań, tworzą własne materiały dydaktyczne, wychodzą poza program nauczania. 


Logo konkursuNagroda to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej, przyznawany we wszystkich krajach UE jako wyróżnienie za oryginalne i twórcze projekty z zakresu edukacji językowej. Wnioski można składać w jednej kategorii konkursowej: projektów realizowanych w instytucji edukacyjnej pod opieką koordynatora. 

Instytucje, które mogą zgłaszać projekty do konkursu, to wszystkie typy instytucji uprawnione do udziału w programie Erasmus+, tj. przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, instytucje oświatowe, placówki działające w obszarze edukacji pozaformalnej oraz inne placówki zajmujące się kształceniem językowym dzieci, młodzieży i dorosłych lub je wspierające.

W roku 2016 obowiązują następujące priorytety:
  • europejskie:
– Wielojęzyczne szkoły i klasy – wzrost różnorodności w szkołach.
– Społeczeństwo przyjazne językom – uczenie się języków w ramach edukacji nieformalnej.
  • krajowy:
– Język i kultura.

Formularze zgłoszeniowe trzeba wysyłać przez internet do 4 kwietnia 2016 r. Szczegółowe informacje o konkursie i trybie składania wniosków dostępne są na stronie konkursu. Znajduje się tam miedzy innymi regulamin konkursu.

Informację znalazłam w serwisie EuroDesk Polska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz