piątek, 19 lutego 2016

Konkurs grantowy - 1000 pierwszych dni dla zdrowia


Tym razem piszę o konkursie, do którego zaproszone są bezpośrednio również biblioteki, bo wnioski mogą składać:

1000 pierwszych dni dla zdrowiaCelem konkursu jest edukacja i upowszechnianie pozytywnych nawyków żywieniowych dotyczących kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci do 1. roku życia. Organizatorzy konkursu zakładają, ze wnioskodawcy dotrą do kobiet w ciąży oraz rodziców i opiekunów dzieci, ale też do lekarzy i mediów jako istotnych przekaźników informacji do rodziców.

Można otrzymać do 100% wartości projektu, jeżeli wnioskowana suma nie przekracza 5 000 zł. W ramach konkursu zostanie przyznanych 10 grantów finansowych na sumę 5 000 zł każdy.

To już IV edycja "Konkursu grantowego edukacyjnego programu 1000 pierwszych dni dla zdrowia" organizowanego przez Fundację NUTRICIA. Operatorem obsługującym konkurs jest Federacja Polskich Banków Żywności. W tegorocznej edycji każda organizacja otrzyma wsparcie ekspertów w dziedzinie żywienia, ponieważ warunkiem koniecznym wzięcia udział u w konkursie jest nawiązanie współpracy z edukatorem żywieniowym programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Na  wskazanej tutaj  stronie można znaleźć listę edukatorów, którzy deklarują swoją gotowość do współpracy. Można ich szukać w poszczególnych województwach lub powiatach. Wskazują też miejscowości w których mogliby działać. 

Wnioski można składać do 25 marca 2016 r. za pomocą formularza on-line, dostępnego na stronie www.wnioski.1000dni.pl. Wcześniej warto przeczytać Regulamin konkursu. Tam też znajdziecie 6 złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni życia maluszka.

Informacje podałam za serwisem Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.1000dni.pl. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 12 kwietnia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza