piątek, 14 sierpnia 2015

Jedyna nielegalna księgarnia w Nowym Jorku zamknięta

Było do niedawna takie kultowe miejsce w NY - z książkami i z winem, z kupującymi i rozmawiającymi. Bo czynsz za duży, bo przekazywano informacje tylko znajomym, a gdy ogłoszono w Internecie pojawiły się tłumy i więcej wina. I czyja to wina, że pojawił się nakaz eksmisji?

To kolejne potwierdzenie mocy książek - potrafią budować nastrój, atmosferę, która przyciąga ludzi. Stwarzają wiele możliwości jeśli znajdzie się człowiek, który ten klimat zbuduje.

W bibliotekach mamy ogrom takiego budulca. Dlaczego biblioteki zazwyczaj nie są miejscami kultowymi? Albo chociaż obleganymi? Czy tylko dlatego, że nie są tajne? Może róbmy częściej coś tajnego...

Zamknięto księgarnię Brazenhead Books, która znajdowała się w zwykłym mieszkaniu przy 235-tej Zachodniej 84 (dokładnie lokal numer 7) w Nowym Jorku. Przez siedem lat funkcjonowała bez pozwolenia na działalność biznesową, a więc nielegalnie.

Więcej o historii księgarni można przeczytać na stronie BOOKLIPS. Zdjęcie pochodzi z tego artykułu.
Masiu, dziękuję.

Właściciel tej księgarni Michael Seidenberg radził sobie bez lokalu, a jak sobie poradzić, gdy ma się lokal bez klimatyzacji? Można o tym przeczytać w artykule "Jak radzić sobie z upałami w domu bez klimatyzacji? Domowe sposoby".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz