środa, 12 sierpnia 2015

W tym szaleństwie jest metoda

Google staje się częścią Alfabetu - nowej firmy Alphabet. Napisał o tym Jerry Page. Google'm zarządzać ma Sundar Pichai a Jerry Page i Siergiej Brin będą kierowali nową większą firmą. Będą monitorowali wyniki samego Google'a i całego Alphabetu. 

Kiedy rozpoczynali działania Google* napisali w liście założycielskim, że Google nie jest zwykłą firmą i nie mają zamiaru by taką się stał. Podejmowali różne, często zwariowane pomysły, które obecnie mają ogromne rzesze użytkowników. Alphabet może być kolejnym krokiem w takim kierunku. Ma skupiać wielkie firmy i umożliwiać rozwój każdej z nich, ma wykorzystywać dotychczasowe osiągnięcia Google i ciągle się rozwijać. Ma wykorzystywać silne przywództwo i rozwój.

Podoba im się nowa nazwa, bo nawiązuje do liter alfabetu, które się składają na język - ogromne osiągnięcie ludzkości, które jest też podstawą wyszukiwania w Google. Alfa to też istotny termin ekonomiczny a wymiar finansowy przedsięwzięcia jest ważny. Są bardzo podekscytowani nowymi planami, by podejmować coraz ambitniejsze długofalowe działania, wspomagać rozwój wielkich firm, inwestować tam, gdzie widzą możliwości, zwiększać przejrzystość działań, rozwijać Google jeszcze bardziej dzięki nowym wyzwaniom. Nadal chcą organizować globalne informacje. A wszystko to po to, żeby poprawić warunki życia jak największej liczbie ludzi.

I także przyzwyczajają się do nowej nazwy.

Więcej w języku angielskim: https://investor.google.com/releases/2015/0810.html

* Wikipedia: Google Inc. została założona w 1998 roku przez dwóch doktorantów Uniwersytetu Stanforda, Amerykanina Larry'ego Page'a i Rosjanina Siergieja Brina.
Jerry Page w swoim artykule pisał o liście intencyjnym sprzed 11 lat.Jedna z filii MBP w Olsztynie ma nazwę Abecadło i mieści się w centrum handlowym, które do niedawno nazywało się Alfa...

Jeszcze link do specjalnego alfabetu:
https://www.facebook.com/ColegioCOLMED/videos/1151780038172276/ 
Justyno, Elu, dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz