niedziela, 2 sierpnia 2015

- Skocz po rozum do głowy

- Skoczyłem, lecz, niestety, nic w niej nie znalazłem.
 
pisał któryś poeta w dwudziestoleciu międzywojennym. Czy ktoś z Was pamięta treść tego satyrycznego wiersza i autora?

Pobierz obrazki aby wyświetlić poprawnie wiadomość. 
Ten post powstał dlatego, że spodobała mi się grafika (obrazek z lewej) z newslettera Eurodesku, która zapowiadała zaproszenie do Meklemburgii.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa PrzedsiębiorczegoThe Institute for New Media poszukują wolontariusza, który od września 2015 r. do czerwca 2016 r. w Rostocku (Niemcy) będzie przygotowywał i organizował wydarzenia medialne oraz pomoc w realizacji festiwalu filmowego Off Balticum, promującego młodych filmowców. Wolontariusz powinien posługiwać się językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym.
Zgłoszenia - CV, list motywacyjny oraz specjalny formularz w języku niemieckim – należy przesłać na oba adresy: natalia.podbielska@frsp.eu, dug-mv@gmx.de do 16 sierpnia 2015 r.
To tylko jeden z wielu projektów Wolontariatu Europejskiego  (European Voluntary Service – EVS), które są realizowane w ramach zaplanowanego na lata 2014-2020, unijnego programu Erasmus+: Młodzież – „Mobilność młodzieży” – Wolontariat Europejski. Można w nim brać udział od 17 do 30 roku życia.

Program Wolontariatu Europejskiego umożliwia udział w wolontariacie indywidualnym i grupowym. W projekt zaangażowane są trzy strony: wolontariusz, organizacja goszcząca oraz organizacja wysyłająca. Organizacja goszcząca może przyjąć na jeden projekt maksymalnie 30 wolontariuszy. 

Każdy wolontariusz podpisuje umowę gwarantująca m.in. szkolenie wstępne i wsparcie opiekuna (mentora). Po zakończeniu projektu wolontariusz otrzymuje Youthpass Certificate, zawierający informacje o tym, czego  nauczył się w czasie projektu. Szczegółowe informacje o powinnościach i możliwościach wolontariusza znajdują się w Karcie Wolontariatu Europejskiego (EVS Charter).


Szkoda, że wyszłam już jakiś czas temu poza ramy 17-30 lat. Pozostaje mi wzbogacać głowę w inny sposób. Mogę też być e-wolontariuszką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz